Nekega dne sem našel veliko jajce. To jajce je bilo nenavadno. Izgledalo je kot meteor. Gledal sem ga cel dan in celo noč, dokler se ni zatreslo in izvalilo. Notri je ležal srčkan vesoljček. Ko me je zagledal, se je zelo prestrašil, mogoče še bolj kot jaz njega. A čez nekaj sekund je prilezel ven. Sploh si ne morete predstavljati, kako je bil srčkan. Poimenoval sem ga Tibor. Ime mu je bilo tako všeč, da se me ni več bal. Tibor je postal moj najboljši prijatelj. Takoj sem ga hotel pokazati prijateljem. A najbrž bi ga bilo zelo strah, zato sem ga začel šolati. Vsak dan se je učil o ljudeh. Tako ga ni bilo več strah hoditi po svetu. Nesel sem ga pokazati sošolcem. Zato ga je moja mami vpisala v OŠ Veliki Gaber v 3. razred. Vsak dan sva se zelo zabavala.

Alex Pekolj, 3. razred