Mama pa ni sto let klepetala z babico. Slišala je zadnji del pogovora. Vstopila je v sobo.

Preden je mama vstopila, sem hotel oditi in upal, da je operacija uspela. Ko sem odprl vrata, je v sobo vstopila mama. Skril sem se za vrata, ampak ker je očka še vedno pregledoval spričevalo, je mama opazila spričevalo. Vprašala ga je ali se je sin v šoli potrudil.

Očka je rekel, naj pogleda sama. Mama se je obrnila in vzela spričevalo. Zgrabil sem priložnost in pobegnil skozi vrata. Vzel sem čevlje in bundo ter pobegnil skozi vhodna vrata. Zunaj sem si obul čevlje in oblekel bundo. V tem času je mama pregledala spričevalo. Ko je videla, da nimam niti ene petke, me je poklicala, a jaz se nisem oglasil. Potem je videla, da ni mojih čevljev. Razjezila se je. Obula je čevlje in me šla iskat. V tem času sem prišel k prijatelju. Vprašal me je, zakaj sem prišel. Odgovoril sem mu, da je mama videla spričevalo. Takoj mu je postalo jasno. Potem sem pet metrov pred mano zagledal mamo. Prijela me je in me odpeljala domov.

Doma smo se pogovorili, in sklenil sem, da ne bom več pobegnil in da se bom v šoli bolj učil.

Urban Pintar, 4. razred