Mama pa ni sto let klepetala z babico. Slišala je zadnji del pogovora. Vstopila je v sobo. Vprašala je, kaj je ta list. Rekla je, naj ji oče da ta list. Oče je rekel, da ni nič kaj takega. Mama je sklenila, da bo, ko bosta šla spat, ona pogledala ta list. A ni ji bilo treba, ko sta šla spat, ampak je lahko že prej. Joe in oče sta šla ven. Oče je pozabil skriti list pred mamo. Zato ga je pustil na mizi. Mama je vzela list z mize in prebrala je spričevalo. Odprla je vrata in poklicala Joeja notri. Vprašal je, zakaj ga rabi, ker se je ravno začel igrati. Mama ga je vprašala, kaj se to dogaja. Na začetku leta je imel lepe ocene, zdaj pa enke, dvojke in trojke. Poslala ga je v sobo in mu rekla, da se mora učiti. Poklicala je očeta in ga vprašala, zakaj podpisuje brez nje. Opravičil se je in poklical Joea iz sobe. Pomenili so se in sklenili, da se bodo Joeve ocene poboljšale tako, da se bo vsak dan, ko pride iz šole, učil. Joe se je vsak dan, ko je prišel iz šole, učil petnajst minut.

Karin Ozimek, 4. razred