Pred davnimi časi so v majhni vilinski vasi prirejali veliko zabavo. Prišlo je veliko gostov in vsi so morali imeti darilo za kralja in kraljico vil. Če niso imeli darila, niso imeli vstopa na zabavo. Zato so hitro kot švig leteli v trgovino. Na koncu zabave sta kralj in kraljica rekla, da sta utrujena od odpiranja daril, zato sta se šla odpočit. Ponoči se je kraljici sanjalo, da je dobila otroka, prelepo punčko. Ko se je zbudila, je zagledala točno tako deklico, ki jo je držal vilinski prijatelj Angel, ki ji je rekel, da je to njen otrok. Povedal ji je tudi, da bo otrok dobil čarobno moč, ko bo star dvajset let. Vas naj bi rešil zlobne sile, ki je še nihče ni videl in mnogi mislijo, da je to le mit. Žal ji ni smel povedati več o njej in njeni prihodnosti, ker bi lahko izginila, če se kaj spremeni. Drugi dan je kralj videl otroka in vprašal, če ga je posvojila. Kraljica mu je povedala, da je to njen otrok in mu jo dala v naročje. Vse mu je razložila in tudi to, da je deklica edina, ki bo lahko vas rešila pred pošastjo, ki bo kmalu prišla nad vasjo. In točno tako se je zgodilo, ko je deklica dopolnila dvajset let. Prišel je zmaj s petimi glavami in tremi nogami, z devetimi repi in na njem je jezdil velik vitez, ki je bil cel črn in imel je vampirska krila. Deklica je na rojstni dan povabila Angela, ki ji je dal darilo, v katerem je bila bleščeča krogla polna vilinskega prahu. Nato je zmaj začel žgati hiše v vasici in princesa vseh vil je posula prah po zmaju in njegovem jezdecu. Zmaj se je spremenil v konja in jezdec v princa. Princ se ji je zahvalil tako, da jo je zaprosil za roko in princesa je rekla da. Nato sta se poročila in dobila tri otroke, dve punčki in enega fantka. Skupaj so živeli srečno do konca svojih dni. Tudi konj je bil srečen, ker je dobil krila in še žrebička.

Neža Špec, 3. razred