Nekoč pred davnimi časi sta živela babica in dedek, ki sta hotela imeti otroke. Ampak sta bila prestara. Naenkrat pa se jima je prikazala vila. Rekla je, da se jima bo izpolnila katerakoli želja. Rekla sta, da bi rada imela otroka. Vila je rekla, da se jima bo rodil fantek po treh letih. Ko so tri leta minila, se jima je res rodil fantek. Tako sta bila srečna kot še nikoli. Dala sta mu ime Princek, ker je bil tako pogumen kot princ. Ko je bil princ star devet let, je prišel hudič in rekel, da bo ta otrok umrl pri dvanajstem letu. Vila je lahko pomagala samo tako, da bo ta otrok spal sedem let. Babica in dedek sta bila žalostna in nista mogla verjeti, kaj se bo zgodilo. Ko je bil star dvanajst let, je dedek zakuril ogenj. Princ je samo stegnil roko v ogenj in zaspal za sedem let. Starša sta bila zelo žalostna. Ko je bilo tega konec, sta bila že tako stara, da sta umrla. Ravno takrat se je prebudil Princek. Videl ju je ležati na tleh in je vedel, da sta mrtva. Takrat pa je prišla vila in je videla, da sta dedek in babica umrla, zato ju je prebudila. Vsi so bili tako veseli, da so se objeli. Vila jim je dala moč, da ne bodo nikoli umrli. In vsi so živeli srečno, do konca svojih dni. Hudič pa je bil kaznovan tako, da je delal za kralja in kraljico in vi so bili zelo veseli.

Vito Jerant Žnidaršič, 3. razred