22. 4. 2021 smo imeli EKO dan. Dan se je začel, ko sem prišla v šolo. Dobili smo malico in odpravili smo se na pot. Šli smo po cesti, malo po travniku, malo po poti in še malo po gozdu. Kmalu smo prišli do cilja – lovske koče. Tam smo najprej poiskali pismo gozda. V njem je pisalo, naj za sabo počistimo smeti in gozd ohranimo tak, kot je bil pred našim prihodom. Razdelili smo se v skupini deklet in fantov. Obe skupini sva najprej pripravili ognjišče. Iz gozda smo prinesli kamne in oblikovali krog. Ogenj smo zakurili z materialom, ki smo ga prinesli od doma. Ko je ogenj zagorel, smo si sami pripravili palice za pečenje. Dobro smo jih našpičili in kmalu so zadišale hrenovke, zelenjava in sir za žar.

Ko smo bili vsi sitih trebuščkov, smo se z ogledali igrali igro hoje po krošnjah. Potem smo se preoblačili v gozdne živali in ker nismo bili vsi dovolj umazani, nam je učiteljica naročila, naj se vsi namažemo z zemljo ali pepelom. Vsi umazani smo se fotografirali.

Na koncu dne smo pogasili ogenj, pospravili zelenico in se vrnili v šolo. EKO dan je bil zelo zabaven in zanimiv.

Pia Zupančič, 5. b